Як вибрати трекінгові палиці: різновиди та популярні бренди

Як вибрати трекінгові палиці: різновиди та популярні бренди

Трекінгові палиці — зручний і корисний аксесуар у житті туриста, з їхньою допомогою людина менше втомлюється на маршруті й отримує справжнє задоволення від походу. Дедалі більша кількість туристів під час вибору трекінгових палиць для своїх походів віддають перевагу Black Diamond Trail Back від американського бренду. І це не дивно, адже виробник вже протягом багатьох років випускає якісну продукцію. Вироби проходять тестування на кожному етапі виробництва.

Вибір трекінгових палиць: типи, матеріали, система замків

До вибору трекінгових палиць необхідно поставитися відповідально і серйозно, адже від купівлі такого спорядження буде залежати комфорт пересування нерівними стежками, ходьби схилами і підйомами. 

За типом трекінгові палиці розрізняють:

  • Телескопічні вироби. Це найбільш затребуваний вид палиць для піших походів. Вони регулюються за довжиною завдяки телескопічному з’єднанню елементів.
  • Складні або секційні (Z-подібні). Особливість таких палиць у тому, що основу конструкції складають також трубки, але з’єднані тросом. Перевагою цих палиць є компактність. Єдиний мінус — вони не регулюються за довжиною.
  • Комбінованого типу. Це вироби, що об’єднали в собі всі переваги секційних і телескопічних палиць.
  • Нерегульовані палиці. Відрізняються малою вагою, підходять більше для бігу.

З яких матеріалів виготовляють трекінгові палиці:

  • Алюміній. Відрізняється невеликою вагою (від 400-600 грам на дві палиці) і міцністю. Зазвичай використовується для виробів нижнього і середнього цінового діапазону телескопічної конструкції.
  • Титановий і алюмінієвий сплав. Міцний і надійний матеріал, але коштує дорого. Вибір палиць з цього матеріалу залежить від власних уподобань і професійності занять трекінгом.
  • Карбон. Найлегший з перерахованих вище, вага пари трекінгових палиць з карбону варіюється від 300 до 500 грамів. Матеріал відмінно гасить вібрацію, навіть за відсутності амортизаторів.

З яким замком вибрати:

  • Fast — це зовнішній замок-затискач, що дає змогу швидко регулювати довжину палиці;
  • Фіксований — зустрічається в Z-подібних палицях, не дає змоги виставити потрібний параметр довжини;
  • Twist (цанговий або гвинтовий) — часто застосовується в телескопічних моделях, передбачає вкручування елементів палиці один в одного, а замок знаходиться всередині палиці.

Також, обирати палиці для трекінгу варто залежно від зросту людини та її фізичної підготовки. Якщо займатися в групі здоров’я (початківці, новачки), то рекомендована довжина буде 0,7 х зріст. Бажаючі отримати більш інтенсивні тренування — до довжини палиці максимально додати +5 см.

Популярні бренди

Найнадійніші, найзручніші та найпопулярніші трекінгові палиці, які заслужили довіру користувачів і отримали велику кількість позитивних відгуків, це американська марка Black Diamond, німецький бренд Leki, Tramp (Китай), Helinox. Вся продукція трекінгових палиць цих виробників вирізняється своєю доступністю за ціною за дуже високого рівня виконання.