Бажаєте відкрити для себе помірно екстремальний вид, тоді варто оцінити переваги та особливості катання на роликових ковзанах. Таке захоплення дозволить не тільки тримати тіло в тонусі, але й доставляти Вам максимум задоволення. Але наголосимо — маєте знати, як вибрати роликові ковзани, а ми готові Вам в цьому допомогти.
Моменти, які слід врахувати з самого початку
Великий асортимент роликів у нас на сайті — https://freerider.com.ua/rolyky
Якщо Ви запланували покупку роликових ковзанів, то слід одразу визначити такі моменти:
- для кого обираються ковзани — для дитини, підлітка, жінки чи чоловіка. Даний критерій важливий, оскільки стать та вік впливає не лише на розмір роликів, але й на особливості їх конструкції;
- ще слід визначитись, як правильно вибрати розмір роликових ковзанів. Справа в тому, що різні виробники використовують різні стандарти. Щоб придбати саме той розмір, який ідеально сяде по нозі, слід ретельно вивчити розмірні сітки;
- який бренд обрати — це теж слід знати заздалегідь. Не варто робити помилку, купуючи недорогий варіант сумнівної якості, особливо дитині, оскільки такі ролики мало того, що не витримують навантаження, а ще й можуть зашкодити здоров’ю.
Навички та стиль катання, як головний критерій вибору
Вибір роликів в першу чергу залежить від Ваших навичок та стилю катання. Цей фактор відзначається і в назвах роликів — для відпочинку, фітнесу, агресивні. До речі, ці назви є дослівним перекладом з англійського, а також маркуванням роликових ковзанів за призначенням. Однак у житті зазвичай на різних роликах можна поєднувати різні стилі.
Варто трохи більше поговорити про вказані вище категорії роликів:
- ковзани з групи Recreation (для відпочинок) є найпростішими та недорогими варіантами. Підходять тим, хто тільки починає вчитися, катається в повільному темпі, а також кому важливі комфорт і легкість роликів, а не швидкість. Слід вибирати моделі з м’якими колесами невеликого діаметру;
- фітнес-ролики призначені для катання вулицями, парками, скверами та дорогами з нерівним покриттям. Є дуже комфортними у використанні, так як виготовлені з легких матеріалів і характеризуються високою надійністю. Такі ролики варто розділити на кілька різновидів — це моделі для гоночного катання (спідскейтинг), для фрістайлу та слалому;
- агресив-катання — це їзда на роликах по рампі, в скейт-спотах, стріт-парках або у боулі. Ці ролики мають жорсткий черевик і дуже маленькі колеса для досягнення максимальної маневреності та стійкості при приземленні під час виконання стрибків та трюків. Відрізняються також нижчою рамою з виїмкою посередині для ковзання по поруччям.
Окремо слід виділити ролики оффроуд — це своєрідний позашляховик. Такі моделі призначені для їзди по гравію, землі та загалом нерівній дорозі. Колеса таких роликів найчастіше резинові з камерами, накачаними повітрям.
Щодо жорсткості коліс для роликів
Щоб бути задоволеним якістю катання, слід дізнатись, як вибрати жорсткість та розмір коліс для роликових ковзанів. Саме показник жорсткості, а також діаметр роликових коліс впливає на маневреність ковзанів та швидкість їзди.
Але говорячи стисло, чим твердіше колеса, тим сильніше відчуваються всі нерівності дороги, але на них легше ковзати. М’які колеса навпаки — більше вгризаються в асфальт і швидше стираються.
Зазвичай ролери для катання містом, а також слаломом вибирають колеса з маркуванням 85А або 86А. Для швидкісної їзди використовують колеса більшої жорсткості (наприклад, 90А).
Про вибір підшипників
Ще один важливий елемент роликових ковзанів — це підшипники. Кожен поважаючий себе ролер має знати, які підшипники потрібні для роликових ковзанів: розмір та якість.
Хочете бути впевнені у надійності своїх роликів, варто обирати надійні підшипники. Такі деталі випускаються лише відомими брендами. Радимо звернути увагу на таких виробників, Twincam, K2, Seba та Powerslide. А перед покупкою роликів або лише підшипників слід ознайомитись з маркуванням цих деталей. Дані щодо цього Ви можете легко знайти на тематичних сайтах або на офіційних сторінках виробників.
Трохи про матеріали для роликів
Ще варто дізнатись, як вибрати матеріал для роликових ковзанів: який він повинен бути та що буде кращим варіантом. Ми не будемо розповідати Вам про зовнішні особливості роликів — тут вибір залежить від власного смаку до оформлення. Більш суттєвою вважаємо тему якості та типу матеріалу, з якого зроблений сам черевик для роликових ковзанів.
Найбільш бажаним є варіант з натуральної шкіри. Такі ковзани зручніші, а поверхня шкіри добре пропускає повітря, тому Ви не ризикуєте відчувати дискомфорт від вологих ніг. Однак такі ролики коштують більше, ніж аналоги.
Штучна шкіра та нубук (аналог замші) — достойний варіант, який вартий Вашої уваги. Ми не говоримо про відверті підробки або неякісні репліки на брендові ролики, бо таке не слід навіть розглядати в якості потенційного придбання. В асортименті перевірених спортивних магазинів достатньо доступних за ціною та цілком вартих Вашої уваги роликів з замінників натуральної шкіри або замші.
А ось від покупки ковзанів з пластиковим чи силіконовим черевиком варто категорично відмовитись. Такі ролики не слід купувати навіть для іграшки для дитини.
Ще трохи корисної інформації щодо вибору роликів
Питаєтесь, які додаткові компоненти потрібні для роликових ковзанів: гальма та інші аксесуари, яких доволі багато — ось наша відповідь. Але про все по черзі. Тож гальма — це корисний аксесуар для початківців в роликовій їзді, а особливо для дітей. Зазвичай гальма на роликах прикріплені ззаду, але можуть бути і спереду. Виглядають гальма, як резиновий виступ, що при необхідності може бути демонтований.
Серед корисних аксесуарів слід виділити захисну екіпіровку — це шолом, наколінники та налокітники. Моделі цих засобів доволі різноманітні, тому з вибором у Вас труднощів не передбачено, але завжди можна спиратися поради консультанта.
Додатково радимо придбати спеціальну сумку — це значно полегшить зберігання та транспортування роликових ковзанів. А на прогулянку на роликах слід взяти з собою рюкзак чи поясну сумку, де знайдеться місце для корисних дрібниць, типу телефону, ключів від дому тощо.
Купити ролики можливо на сайті Freerider!