Site icon My MEDIA

HR спеціаліст в IT

HR спеціаліст в IT

Якщо ви хочете стати HR фахівцем у сфері ІТ, важливо розуміти роль, щоб переконатися, що посада відповідає вашим інтересам та набору навичок. Можливо, вам знадобиться додаткова освіта або сертифікати. Розуміння того, чим займається HR спеціаліст, і які навички йому необхідні, може допомогти вам розпочати кар’єру та отримати керівну посаду. У цій статті ми відповідаємо: Що робить HR спеціаліст в IT? і визначаємо деякі ключові навички та кроки, щоб стати ним.

Якщо Вам потрібна рекрутингова компанія, для вирішення кадрових питань, ми рекомендуємо звернутись до HR провайдера ROST GROUP, який є лідером на ринку України та за кордоном.

Успіх бізнесу залежить від ефективних менеджерів та працьовитих співробітників; це також залежить від навичок та досвіду відділу кадрів. Зокрема, фахівці з кадрів виконують багато обов’язків за лаштунками, щоб забезпечити безперебійну роботу своїх організацій. За даними Бюро статистики праці США (BLS), станом на 2022 близько 667 000 фахівців працювали фахівцями з кадрів по всій країні. HR фахівці з персоналу контролюють багато важливих аспектів бізнесу. Вони є невід’ємною частиною успіху відділу кадрів та можуть мати будь-яку кількість конкретних та загальних обов’язків.

Чим займається спеціаліст HR?

Фахівці з кадрів (HR) несуть основну відповідальність за процеси найму у своїх організаціях. Вони працюють з менеджером по найму компанії, щоб визначити критерії ідеального кандидата, розміщують вакансії на веб-сайті компанії та на дошках оголошень, а також відстежують заявки. Вони також координують співбесіди між здобувачами та менеджерами з найму, пов’язуються з рекомендаціями здобувачів та розглядають необхідні документи. Після того, як людину прийнято на роботу, фахівці з персоналу оформлюють договір з новим співробітником.

HR фахівці несуть відповідальність за організацію та проведення інструктажів та тренінгів для співробітників. Вони надають новим співробітникам необхідну інформацію та інформують поточних співробітників про нові практики, політиків та процедури. HR підтримують співробітників з питань, пов’язаних з офісом, та ведуть записи розмов або скарг співробітників.

Заробітна плата та опис роботи фахівця з кадрів можуть змінюватись в залежності від галузі та конкретної організації. За даними BLS, галузеві області з найбільшим відсотком фахівців із персоналу включають служби зайнятості, науково-технічні послуги, професійні послуги, уряд, охорону здоров’я та виробництво. Зарплата в IT-компанії у фахівців у HR, як правило, вища.

Обов’язки HR спеціаліста

Фахівці з персоналу виконують різні обов’язки у відділах кадрів. Але якою є роль цих фахівців у ширшому ландшафті HR?

Відділ кадрів організації спостерігає за всіма адміністративними обов’язками, від планування програм до консультування менеджерів з конкретних кадрових та юридичних чи нормативних питань, пов’язаних із працевлаштуванням. У той час як деякі HR фахівці зосереджуються на конкретній функції управління персоналом, наприклад, на наборі персоналу та навчанні, інші діють як фахівці з персоналу, IT-рекрутери або директори з персоналу.

Забезпечення того, щоб кандидати на роботу були кваліфіковані, а нинішні співробітники були належним чином навчені, є ключем до максимізації ефективності бізнесу. Фахівці з кадрів повинні мати досвід у галузі прав працівників, рівної оплати праці, сексуальних домагань та рівних можливостей працевлаштування. Вони повинні мати можливість виступати посередниками у суперечках, підтримувати права співробітників і застосовувати дисциплінарні заходи, коли співробітник порушує політику компанії.

Як стати фахівцем з персоналу

Роль HR-фахівця може бути сходинкою до управління людськими ресурсами або іншої керівної посади. Однак, щоб розпочати цю подорож, людина повинна відповідати освітнім та сертифікаційним вимогам, пов’язаним із цією роллю.

Отримайте диплом

Потенційні HR-фахівці зазвичай починають свою кар’єру, отримавши ступінь бакалавра в галузі управління персоналом, ділового адміністрування, державного управління чи суміжних областях. Курси з управління персоналом, бізнес-політики, розміщення співробітників та поведінки людей в організаціях, серед іншого, готують людей до службових обов’язків, які їм необхідно виконувати.

Необхідні навички для фахівців з персоналу включають відмінне письмове та усне спілкування, вирішення проблем, міжособистісний інтелект, складання бюджету та бухгалтерський облік, увага до деталей та лідерство. Також важливо мати уявлення про людську психологію, виробничі відносини та бізнес.

Отримайте сертифікат

Хоча не всі роботодавці вимагають сертифікації, вона може допомогти людям покращити свої навички та стати більш конкурентоспроможними на ринку праці. Це можуть бути курси IT-рекрутера, додаткова освіта чи перекваліфікація.

Роль HR у IT секторі

Людські ресурси мають вирішальне значення в компаніях, які потребують високого рівня здібностей і досвіду. До таких сферам, звичайно ж, відноситься IT-сектор. Це висококонкурентний, динамічний та технологічний бізнес, в якому HR та управління айти-персоналом відіграють значно більшу роль у зростанні та розвитку, ніж інші фактори. В IT потрібні дуже компетентні, талановиті та добре освічені люди. Щоб створювати та розвивати таланти, IT-компаніям потрібна підтримка HR-відділу, а отже, і HR-фахівців. Потрібно відбирати та навчати програмістів, допомагати їм рости в професії, підтримувати та допомагати, щоб уникнути плинності кадрів.

Функції HR В IT-секторі

Розвиток людини або HR лежить в основі концепції розвитку та зростання фахівця. Це актуально як спеціаліста, який розвиває свою кар’єру, так компанії. Темпи зростання продуктивності в IT статистично вищі, ніж в інших областях, тому набагато більше потрібно і від HR. Створення середовища, сприятливого для їх ефективності співробітників і бізнес-процесів, створення процесів, що самовідновлюються в організаціях, щоб постійний контроль над ними не був потрібний, а також розробка відповідних процедур, що допомагають бізнесу бути більш ефективним, — все це частина зростання компанії.

В результаті мети HRD полягають у розвитку:

6 найбільших HR-викликів в IT

Кістяк будь-якої компанії будується на міцному кадровому фундаменті, але особливо важливі HR-технології в ІТ-індустрії. Від нових технологічних стартапів до технологічних компаній із блакитними фішками, технологічна галузь майже напевно зростатиме в майбутньому.

З якими перешкодами може зіткнутися така просунута галузь?

Як впоратися з наслідками емоційного вигоряння працівників
У стару приказку «робота — це не твоє життя» віриться дедалі важче. Особливо це стосується тих, хто працює у сфері високих технологій.

Керівники, які проводять (дві)тижневі зустрічі віч-на-віч зі своїми співробітниками для обговорення психічного здоров’я та цілісного благополуччя, знижують вигоряння від помірного до тяжкого ступеня на 38%.
Вивчення того, як кожен співробітник робить свій внесок у досягнення загальної мети організації, призводить до підвищення залученості та зниження почуття вигоряння на 48%.

Кожен бізнес у якийсь момент зіткнеться зі стресом у цій галузі, але це має бути скоріше винятком, ніж правилом. Співробітники будуть менш напружені і продуктивніші, якщо їх графік роботи передбачуваний, умови роботи сприятливі, а атмосфера в колективі здорова, і саме на це може вплинути HR-фахівець.

Полювання на кваліфікованих кандидатів: поширеність війни за таланти

Сьогодні день у день конкуренція за таланти більше, ніж будь-коли раніше. Незважаючи на зростання безробіття, пошук технічно кваліфікованих кандидатів стає дедалі важчим. Google, наприклад, збільшив найм інженерів-програмістів на 12% у 2022 році. Навіть після збільшення найму 41% менеджерів із найму ІТ вважають, що з кожним роком пошук технічних фахівців стає дедалі важчим. Будь-хто, хто підбирає кандидатів, одночасно має мільйон м’ячів у повітрі. Управління цією діяльністю в електронних таблицях і документах може швидко стати непосильним, але це саме те, що досі доводилося робити більшості рекрутерів. Використання правильних інструментів рекрутингу, будь-яких HR Tech додатків може допомогти оптимізувати процес рекрутингу, організувати свою стратегію та швидше знаходити найкращих кандидатів.

Управління процесом адаптації на відстані

Попит на талановитих співробітників вимагає від технічних організацій швидкого найму та адаптації нових співробітників. Для успішного вирішення завдань HR у технологічній галузі потрібна оптимізована процедура віддаленої роботи, що підтримує віддалену адаптацію для вирішення великої кількості рутинних завдань, з якими вони стикаються щодня. Відмінний досвід віддаленої адаптації, коли співробітники працюють з дому, — це той, у якому ні новий співробітник, ні фахівець з персоналу не стикаються із заплутаними візитами до відділу чи стосами паперової документації. Це має велике значення, якщо у вас є сучасне програмне забезпечення для управління персоналом, яке дозволяє вам публікувати електронні листи з пропозиціями, збирати електронні підписи та автоматизувати дії з адаптації.

Стримування відтоку кадрів та показників утримання

Кадрові проблеми в ІТ-індустрії мають досить високий рівень відтоку кадрів, що становить 18,3% у всьому світі. Багато систем управління персоналом у технологічних компаніях почали досліджувати вплив типу особистості на довгострокове утримання. Все більше і більше організацій шукають рішення для робочих місць, що виходять за межістратегії «один розмір відповідає всім», щоб краще задовольняти потреби співробітників. Визнання та залучення співробітників є двома основними стовпами боротьби як з плинністю, так і з утриманням. Програмне забезпечення для залучення співробітників дозволяє фірмам тримати руку на пульсі своєї організації, дозволяючи їм вирішувати, які менеджери потребують додаткового навчання, які команди наражаються на більш високий ризик звільнення і як досягаються важливі цілі. Програмне забезпечення робить практику оцінки простою та зручною, додаючи інструменти розпізнавання.

Більшість HR Tech рішень для залучення співробітників дозволяють вам повідомляти про важливі події та новини компанії через приємні пости у соціальних мережах. Ви також можете використовувати ці платформи для вручення нагород та значків, а також для святкування днів народження та річниці роботи.

Управління навчанням та розвитком (L&D)

Проблема з наймом технічних фахівців полягає в тому, що всі хочуть наймати одні й ті ж найкращі 5% талантів, у той час як більшості 95% ІТ-співробітників, як і раніше, сильно недоплачують через абсолютну відсутність якісного навчання та навичок. Навіть для вчорашніх професій якість освіти, яку надають інженерні факультети, застаріла і марна, не кажучи вже про завтрашні робочі місця. Більшості потрібна освітня екосистема для ІТ-освіти.

Технології та управління людськими ресурсами принесли ще один плід, а саме систему навчання та розвитку. Вони використовуються для повного усунення витрат на навчання, таких як оренда онлайн-сайту, друковані матеріали для електронного навчання, проживання та проїзд співробітників тощо. Оскільки співробітники можуть пройти навчання онлайн за допомогою системи навчання та розвитку, компанії можуть заощадити значну суму грошей .

Заохочення участі жінок у галузі

У галузі, яка пишається тим, що долає бар’єри, ґендерна невідповідність сприймається як протиріччя. Згідно з звітом NASSCOM, у той час як чоловіки і жінки в технологічних компаніях починають свою кар’єру в одному віці, жінки просуваються кар’єрними сходами повільніше. Це також виявило більшу кількість жінок на нижчих щаблях кар’єри в ІТ-індустрії, а також меншу кількість жінок на керівних посадах. Першим кроком до подолання гендерного розриву є найм жінок. Ще одна проблема HR у технологічній галузі — заохочувати та підтримувати жіночий персонал. Наприклад, не робіть жодних припущень про те, що тягне за собою робота жінки або які перерви вона робитиме, якщо у неї будуть діти. Переконайтеся, що ви даєте таку перевагу жінкам у вашій команді, як і чоловікам. Очевидно, що жінкам надано менше можливостей у цій сфері, тому настав час зрівняти правила гри.

Exit mobile version