Site icon My MEDIA

5 важливих мікроелементів для здоров’я людини

5 важливих мікроелементів для здоров’я людини

Для повноцінної життєдіяльності організм людини має отримувати нутрієнти — спеціальні речовини, який він не здатний виробляти самостійно. Всі мінерали можна умовно поділити на дві категорії: макро- та мікроелементи. Кожен мінерал відповідає за різні задачі. Варто розуміти, що у разі їхньої нестачі можуть виникати різноманітні проблеми зі здоров’ям. Пропонуємо познайомитись ближче з п’ятьма важливими мікроелементами та дізнатись про них більше.

Йод

Це важливий мікроелемент, який бере участь у регуляції енергетичного обміну, пришвидшенні біохімічних реакцій, метаболізмі. Крім того, він є активним учасником процесів росту та розвитку організму. Він також потрібен для синтезу гормонів щитовидної залози. Достатня кількість мікроелемента в організмі забезпечує енергетичний потенціал, а також активує процес росту. Йод активізує розумову діяльність, а також відповідає за здоров’я зубів, шкіри, нігтів та волосся.
Нестача йоду в організмі виникає через незадовільне споживання продуктів, які є джерелом мінералу, а також внаслідок вживання лікарських препаратів, які перешкоджають засвоєнню мікроелемента. Симптомами дефіциту є виникнення йододефіцитних патологій, утворення зоба, нестача сил, порушення когнітивних функцій, збільшення маси тіла тощо.

Значна кількість йоду міститься у морських продуктах (рибі та водоростях), йодованій солі, яловичій печінці. У разі діагностованого дефіциту мінералу допускається вживання харчових добавок. Ефективним засобом є йод 1,5 мг від Dr. Mercola. Вживання однієї пігулки на день поповнює щоденну норму мікроелемента.

Селен

Селен — мікроелемент, який входить до складу великої кількості ферментів та білків в організмі. Він є антиоксидантом, тож допомагає захищати клітини від пошкоджень вільним радикалами. Ще він забезпечує підтримку роботи щитовидної залози, імунної, репродуктивної та серцево-судинної систем. Також селен відповідає за підтримку здорового стану волосся та нігтів.

Нестача селену в організмі призводить до розладу вуглеводного та ліпідного обміну. Внаслідок цього виникає дистрофія печінки та нирок, порушується ріст кісток. Серед найпоширеніших симптомів можна виділити: погіршення якості шкіри, втому, проблеми з пам’яттю, розлади імунної системи.

Щоб поповнити дефіцит селену в організмі, варто вживати морепродукти (в тому числі тунець, креветки, лосось), м’ясо (курку або яловичину), яйця, гриби та горіхи. Велика кількість мінералу міститься в насінні та цільних злаках.

Мідь

Цей мікроелемент відіграє важливу роль у функціонуванні нашого організму: зокрема, допомагає виробляти та регулювати червоні кров’яні клітини. Мідь відповідає за підтримку нервової системи, регулює обмін речовин. Вона підтримує здоров’я кісток та сприяє здоров’ю шкіри.

Нестача міді в організмі може негативно вплинути на процес кровотворення. Вона може викликати пізній статевий розвиток у дівчат, зниження імунітету, ожиріння та різні судинні захворювання. До її основних симптомів можна віднести анемію, швидку стомлюваність, порушення нервової системи.

Щоб отримувати достатню кількість міді з продуктів харчування, варто вживати морепродукти, м’ясо (особливо свинину та яловичину), зернові, горіхи та насіння. Міститься мікроелемент також в зелених листяних овочах та темному шоколаді. Ефективно протидіють нестачі корисної речовини  в організмі харчові добавки з міддю.

Хром

Цей мікроелемент регулює рівень глюкози в крові, а також бере участь в обміні вуглеводів. Хром сприяє поліпшенню використання глюкози, а також збільшенню чутливості клітин до інсуліну. Мінерал має антиоксидантні властивості та впливає на обмін білків і жирів.

Нестача хрому є небезпечною для здоров’я: вона може викликати порушення рівня глюкози в крові, внаслідок чого можливий розвиток діабету, атеросклерозу, ожиріння та інших захворювань. Серед найпоширеніших симптомів нестачі: слабкість, втома, а також збільшення тяги до солодкого.

Для поповнення хрому в організмі варто вживати броколі, шпинат, цільнозерновий хліб, горіхи та насіння. Також слід додати до раціону рибу та соєві боби.

Цинк

Це один з найбільш розповсюджених мікроелементів в організмі людини. Цинк сприяє правильному функціонуванню імунної системи, регулюванню гормонів, підтримці здоров’я шкіри. Мікроелемент підтримує нормальний обмін речовин, а також бере участь багатьох процесах в організмі.

Дефіцит цинку може викликати порушення в роботі імунної системи, через що значно підвищується вразливість організму до інфекцій. Також нестача мікроелемента може уповільнити ріст та розвиток дитини. Дефіцит цинку негативно впливає на репродуктивну систему. У разі зменшення апетиту, порушення імунних функцій, швидкої втоми, проблем зі шкірою слід звернутись до лікаря.

Найбільша кількість цинку міститься у червоному м’ясі та рибі. Додатково треба поповнити раціон молочними продуктами, зерновими, горіхами та насінням, фруктами та овочами.

Exit mobile version